Politike

‘U mburr si ‘superhero”/ PD kundër Ramës: Shkon deri në Liban, harxhon miliona me charter supereskorta e hotele luksoze

Paloka thote se Rama u mburr si 'superhero' që shpëtoi tre fëmijë nga kampi i ferrit.
Featured image of article: ‘U mburr si ‘superhero”/ PD kundër Ramës: Shkon deri në Liban, harxhon miliona me charter supereskorta e hotele luksoze Edi Rama, Partia Demokratike

TIRANE– Për riatdhesimin e fëmijëve dhe grave shqiptare nga kampet e ferrit, ka reaguar Partia Demokratike, mirëpo ata janë kapur në faktin se Rama ka harxhuar shumë para për të shkuar deri në Liban.

Nënkryetari i Partisë, Edi Paloka me anë të një postimi të bërë në ‘Facebook’ shkruan se Rama ka harxhuar nga paratë e qytetarëve për të shkuar në Liban e për ti dhënë një intervistë gazetarit që e kishte me vete në charter. Ai më tej shkruan se Rama u mburr si ‘superhero’ që shpëtoi tre fëmijë nga kampi i ferrit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

‘Shkon deri ne Liban , harxhon miliona me charter, supe reskorta e hotele luksoze (po nga parate tona) per ti dhene interviste Muhamet Veliut qe e kishte me vete ne charter e per tu mburrur se ishte ai “superheroi” qe shpetoi tre femije nga “kampi i ferrit” nderkohe qe ka kthyer Shqiperine ne nje kamp ferri per shumicen e shqiptareve…’

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment