Bota

U mblodhën në festë pa maska, 14 anëtarë të familjes rezultojnë me koronavirus, organizatorët fajsojnë Donald Trump: Besonim se virusi ishte mashtrim

Ndërkohë një prej organizatorëve të festës në SHBA thotë se shpërthimi i koronavirusit “ishte një mësim i ashpër për realitetin e Covid-19”.
Featured image of article: U mblodhën në festë pa maska, 14 anëtarë të familjes rezultojnë me koronavirus, organizatorët fajsojnë Donald Trump: Besonim se virusi ishte mashtrim Foto Ilustruese

SHBA- Një e moshuar ka ndërruar jetë, ndërsa 14 anëtarë të tjerë të një familjeje kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Sipas mediave të huaja në fillim të korrikut ata kanë organizuar një festë familjare ku dyshohet se personat janë infektuar gjatë saj.

Ndërkohë një prej organizatorëve të festës në SHBA thotë se shpërthimi i koronavirusit “ishte një mësim i ashpër për realitetin e Covid-19”. Organizatori Tony Green bën fajtor presidentin amerikan Donald Trump, duke thënë se është influencuar nga sjellja e tij radikale dhe teoritë konspirative për virusin.

“Besoja se virusi ishte një mashtrim, i përdorur politikisht nga Demokratët dhe masmedia për të krijuar panik që të shkatërronin ekonominë gjatë qeverisjes së Trump,” tha ai.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:independent.

(A.K.Dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment