Politike

U arrestua mëngjesin e sotëm/ Lirohet Dardan Molliqaj, bashkëshorti i ministres Besa Shahini

Lirohet deputeti i Kosovës Dardan Molliqaj, i cili është edhe bashkëshorti i ministres shqiptare të Arsimit, Besa Shahini. Ai u arrestua mëngjesin e sotëm.
Featured image of article: U arrestua mëngjesin e sotëm/ Lirohet Dardan Molliqaj, bashkëshorti i ministres Besa Shahini Besa Shahini dhe Dardan Molliqaj
Përditësuar:

KOSOVË– Lirohet pas disa orësh qëndrimi në Policinë e Kosovës deputeti i Kosovës Dardan Molliqaj, i cili është edhe bashkëshorti i ministres shqiptare të Arsimit, Besa Shahini.

Lajmin për arrestimin e Molliqajt e ka publikoi subjekti i tij politik PSD me anë të një njoftimi në rrjetin social “Facebook”.

Sipas PSD-së, Molliqaj është arrestuar në banesën e tij duke mos pasur asnjë paralajmërim për seancë apo paraqitje ne gjykatë.

“Molliqaj është arrestuar nën arsyetimin për pjesëmarrje në protestën për lirimin e deputetit Albin Kurti, në vitin 2015. Arrestimi i deputetit në fjalë ka qenë në kundërshtim me liritë dhe të drejtat e njeriut dhe në shkelje të plotë të procedurave ligjore. Për këtë arsye, ajo protestë ka qenë e drejtë dhe e nevojshme”, thuhet në njoftimin e PSD-së.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Postimi i plotë:

(k.m/dosja.al)

Shto Koment