Politike

U lanë jashtë listës! Kush janë 34 deputetë të PS-së që nuk do të jenë më pjesë e Kuvendit (EMRAT)

Në Partinë Socialiste u lanë jashtë 34 deputetë, mes tyre dhe emra të njohur. 
Featured image of article: U lanë jashtë listës! Kush janë 34 deputetë të PS-së që nuk do të jenë më pjesë e Kuvendit (EMRAT) Adnor Shamey, Ilir Beqja, Alket Hyseni dhe Ditmri Bushati

TIRANË– Listat e hapura në zgjedhjet e 25 prillit bënë të mundur që qytetarët të shikonin në kohë reale se kush do futej në Kuvend dhe kush jo. Kështu në Partinë Socialiste u lanë jashtë 34 deputetë, mes tyre dhe emra të njohur.

Më poshtë lista me 34 deputetë të PS-së  që nuk do të jenë më pjesë e Kuvendit:

1. Adelina Rista
2. Adnor Shameti
3. Alket Hyseni
4. Almira Xhembulla
5. Anastas Angjeli
6. Anduel Xhindi
7. Arben Kamami
8. Bashkim Fino
9. Besnik Baraj
10. Ditmir Bushati
11. Dritan Bici
12. Edlira Bode
13. Edmond Leka
14. Eglantina Gjermeni
15. Elona Hoxha (Gjebrea)
16. Fatmir Velaj
17. Fidel Ylli
18. Ilir Beqaj
19. Mimi Kodheli
20. Musa Ulqini
21. Pandeli Majko
22. Robert Bitri
23. Rolant Xhelilaj
24. Sadi Vorpsi
25. Sadri Abazi
26. Senida Mesi
27. Spartak Braho
28. Vasilika Hysi
29. Vilma Bello
30. Xhevit Bushaj
31. Ervin Bushati
32. Ardit Konomi
33. Ardiana Jaku
34. Artemis Malo

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Edhe një kuti pa numëruar në Tiranë! Fatmir Xhafaj dhe Ornaldo Rakipi kryesojnë listën e PS! Listën e PD e kryeson Basha

(a.b)/dosja.al

Shto Koment