Rajoni

U kap me armë e drogë në “Range Rover”, avokatët e Sfakianakis: Pistoletën e ka me leje se është në rrezik, s’e kishte rinovuar licencën për shkak të Covid-19, kokaina s’është e tij

Mediat vendase shkruajnë se sipas firmës së avokatisë, pistoleta me kalibër 9 mm ishte e poseduar ligjëriht prej këngëtarit, por i kishte skaduar licenca. Zyra e avokatisë shton më tej se Sfakianakis nuk e kishte rinovuar lejen për mbajtjen e armës, për shkak të situatës së koronavirusit dhe mbylljeve të herëpashershme.
Featured image of article: U kap me armë e drogë në “Range Rover”, avokatët e Sfakianakis: Pistoletën e ka me leje se është në rrezik, s’e kishte rinovuar licencën për shkak të Covid-19, kokaina s’është e tij Avokati Alexis Kougia

GREQI– Zyra ligjore e Alexis Kougia ka marrë në mbrojtje këngëtarin Notis Sfakianakis , i cili u arrestua një natë më parë në Athinë, pasi gjatë një kontrolli iu gjet një rmë zjarri dhe dy gramë kokainë.

Mediat vendase shkruajnë se sipas firmës së avokatisë, pistoleta me kalibër 9 mm ishte e poseduar ligjëriht prej këngëtarit, por i kishte skaduar licenca. Zyra e avokatisë shton më tej se Sfakianakis nuk e kishte rinovuar lejen për mbajtjen e armës, për shkak të situatës së koronavirusit dhe mbylljeve të herëpashershme.

Ndërsa, përsa i përket sasisë së kokainës, avokati tha se ajo nuk është e këngëtarit, por e dikujt tjetër.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Firma jonë e avokatisë ndërmori mbrojtjen e këngëtarit kryesor grek Notis Sfakianakis. Siç raportohet në media, Z. Sfakianakis akuzohet për armëmbajtje pa leje dhe mbajtje të një sasie të vogël droge. Akuza për mbajtjen e një arme zjarri iu atribua arsyeve formale, sepse licenca për të poseduar legalisht një armë të vogël me kalibër 9 mm, e cila nuk ishte rinovuar për shkak të koronavirusit, kishte skaduar. Ai e zotëronte këtë armë për dekada për sigurinë e tij personale për shkak të veçorisë së profesionit të tij dhe orëve që punonte dhe parave që mban, pasi shumë prej kolegëve të tij kanë rënë viktima të grabitjeve dhe rasteve të rrezikshme. Lidhur me sasinë e vogël të drogës, e cila u gjet në makinën e tij, z. Sfakianakis deklaroi se nuk ishte e tija, duke dhënë shpjegime të plota për të. Z. Sfakianakis do të dërgohet në Prokurori me procedurën spontane, por i shoqëruar nga një bashkëpunëtor avokati i zyrës sonë, çështja e tij do të shtyhet dhe caktohet në mënyrë të qartë, sepse shefi i zyrës sonë, Alexios Kougias, aktualisht është i pranishëm si avokat i z. Gjykata Penale e Apelit prej tre anëtarësh e Komotini dhe është e pamundur që ai të paraqitet në Gjykatën ku do të dëgjohet çështja e Z. Sfakianakis,”- thuhet në deklaratën zyrtare të zyrës së avokatisë.

Notis Sfakianakis u vu në pranga një natë më parë në Athinë. Pas një kontrolli rutinë në kuadër të masave anti-covid, efektivët gjetën një armë zjarri dhe dy gramë kokainë në makinën e llojit “Range Rover” ku udhëtonte këngëtari grek.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment