Politike

U emocionua apo….? Kandidatja për deputete ngatërron fjalët në fushatën e PS, lexon fjalimin në telefon

VIDEO
Muzhaqi, është ngatërruar disa herë në fjalimin e saj, dhe nuk dihet nëse shkak kanë qenë emocionet që ka pasur, apo ndonjë arsye tjetër.
Featured image of article: U emocionua apo….? Kandidatja për deputete ngatërron fjalët në fushatën e PS, lexon fjalimin në telefon

TIRANË- Bora Muzhaqi, kandidatja për depuetet në listat e Partisë Socialiste, ka ngatërruar fjalët teksa ka mbajtur një fjalim, ditën e sotme në çeljen e fushatës zgjedhore.

Muzhaqi, është ngatërruar disa herë në fjalimin e saj, dhe nuk dihet nëse shkak kanë qenë emocionet që ka pasur, apo ndonjë arsye tjetër.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Por ajo që bie në sy është se kandidtja e lexon fjalimin e saj në telefon.

“Kur Edi Rama dhe Partia socicialiste në vitin 2013 fitoi zgjedhjet dhe bëri një ftesë, dhe unë zgjodha të kthehem në Shqipëri.  Zgjodha vëndin kur njerëzit flasin gjuhën e nënnës, Ja ku jam sott, më e rritur, ku dhe jap koohnrihbutin tim. Është fitorja e brezit tim, ku pakënaqësinë legjiitime e fitojnë me punë jo me kafeee, me angazhim jo me llaffee, me këmbëngulje, jo me shahhrje“- ka thënë ajo.

(A.k.dosja.al)

Etiketa:

2 Komente në “U emocionua apo….? Kandidatja për deputete ngatërron fjalët në fushatën e PS, lexon fjalimin në telefon

  1. Jo mor jooo,po dridhej nga i ftohti sheshit dhe nga erresira e sheshit te uriah fikut.babezia e erjonit te bashkise ja zbehu edhe rames fushaten.se ai i babezituri nuk harxhoi ca lek me shume per ndricim por i vodhi nxhep te vet

  2. Ishallah ta kete nga i ftohti se mos na dali si shumica e deputetve qe nk ja kemi degjuar ndonjehere zerin ne parlament edhe ca te tjer qe kur flasin kepusin kumbulla.

Shto Koment