Aktualitet

U ekzekutua me plumba, policia ZBULON makinën e autorëve që u larguan pasi vranë Ardit Spahiu-n. NDIHMA që kërkon

Mësohet se pasi është zbuluar makina,  policia federale u ka bërë thirrje  qytetarëve që kanë dijeni në lidhje me këtë makinë dhe që mund të kenë parë autorët  të ndihmojnë për hetimin të ndihmojnë autoritetet.
Featured image of article: U ekzekutua me plumba, policia ZBULON makinën e autorëve që u larguan pasi vranë Ardit Spahiu-n. NDIHMA që kërkon Ardit Spahiu dhe Erion Alibej

BRUKSEl-Është cilëz gjetur makina me të cilën janë larguar autorët, tq cilët vranë shqiptarin Ardt (Arjan) Spahia, më 27 nëntor në Bruksel.

Sipas mediave të huaja, prokuroria ka bërë të ditur, se autorët e krimit janë larguar nga vendi i ngjarjes me një makinë Golf GTI të zi.

Makina

Mësohet se pasi është zbuluar makina,  policia federale u ka bërë thirrje  qytetarëve që kanë dijeni në lidhje me këtë makinë dhe që mund të kenë parë autorët  të ndihmojnë për hetimin të ndihmojnë autoritetet.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ardit (Arjan) Spahiu, 38 vjeç dhe banues në Elbasan është ekzekutuar me tetë plumba një natë më parë në një nga lagjet më të njohura në Bruksel. Sipas raportimeve të mediave vendase, Spahiu u vra në bulevardin ‘Edmond Machtens’, pranë lagjes së njohur Molenbeek.

Spahiu vdiq në vend si pasojë e plagëve të marra nga plumbat. Grupi hetimor, siç shihet dhe në pamje ka shkuar në vendin e ngjarjes për të mbledhur prova që mund të çojnë në zbardhjen e autorëve, për të cilët ende nuk ka asnjë gjurmë.  Sarah Durant, zëdhënësja e prokurorit publik të Brukselit tha se u informuan për ngjarjen nga banorët e zonës që dëgjuan tqë shtënat.

(A.K.DOSJA.AL)

Shto Koment