Aktualitet

U ékzékutua me ármé para shtëpisë superluksoze, vdés producenti shqiptar në Angli, përpjekjet e fqinjit për ta sjellë në jétë

I riu u qëllua me armë para shtëpisë së tij që kushtonte 1.5 milion paund, ndërsa atentatori i armatosur u largua me shpejtësi nga vendi i ngjarjes.
Featured image of article: U ékzékutua me ármé para shtëpisë superluksoze, vdés producenti shqiptar në Angli, përpjekjet e fqinjit për ta sjellë në jétë Flamur Beqiri

BRITANI E MADHE- Një 36-vjeçar shqiptar është qéllúar për vdékjé para shtëpisë së tij në sy të gruas së tij dhe fëmijës së mitur. Mësohet se shqiptari është Flamur ‘Alex’ Beqiri.

I riu u qéllúa me ármé para shtëpisë së tij që kushtonte 1.5 milion paund, ndërsa áténtatori i ármátosúr u largua me shpejtësi nga vendi i ngjarjes.

Banesa e Flamur Beqirit

Pavarësisht përpjekjeve të një fqinji, i cili ishte edhe mjek, sërish 36-vjeçari nuk mundi të mbijetonte. 

Flamur Beqiri ishte nga Ferizaj i Kosovës, i cili njihej edhe me emrin Alex nga miqtë e tij, dhe punonte si producent i disa artistëve të zonës. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Fqinja tjetër e tij, Vittoria Amati, 60 vjeçe, tha që kishte dëgjuar krísma årmésh nga “tetë deri në 10” të shténa të njëpasnjëshme.

Pastaj dëgjova ulérimát e gruas. Unë dola dhe kuptova se ishte një nga fqinjët e mi. Ai ishte shtrirë para derës së tij në një pishinë gjáku. Ai ishte akoma gjállë. Ne me të vërtetë po shpresonim që ai do ta mbijetonte. Ju nuk e keni idenë se sa e dëshpëruar dukej gruaja e tij.” tha e moshuara.

(k.m/dosja.al)
 

Shto Koment