Rajoni

U dënua për vrasjen e Eleni Topaloudi në Rodos/ Vërtetohen ANKESAT e Aleksandër Lucës, ekspertiza mjeko-ligjore e fakton. Shqiptari është abuzuar seksualisht në burg

Pas ankesës së depozituar nga vetë i riu shqiptar, se ishte dhunuar fizikisht dhe seksualisht në burgun e Avlonës, ku po kryen dënimin, mjekët e kanë ekzaminuat. 
Featured image of article: U dënua për vrasjen e Eleni Topaloudi në Rodos/ Vërtetohen ANKESAT e Aleksandër Lucës, ekspertiza mjeko-ligjore e fakton. Shqiptari është abuzuar seksualisht në burg Aleksandër Luca

GREQI– Aleksandër Luca, 23-vjeçari shqiptar i dënuar për vrasjen e studentes Eleni Topaloudi në Rodos, është abuzuar seksualisht në burg. Pas ankesës së depozituar nga vetë i riu shqiptar, se ishte dhunuar fizikisht dhe seksualisht në burgun e Avlonës, ku po kryen dënimin, mjekët e kanë ekzaminuat.

Sipas mediave të huaja, ekspertiza mjeko-ligjore ka vërtetuar se i riu është përdhunuar nga të burgosurit e tjerë, të cilët fillimisht e kishin rrahur, duke e lënë pa ndjenja. Ishte Luca, ai që tregoi se kur ishte zgjuar e kishte gjetur venden pa të brendshme.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Aleksandër Luca është dënuar për jetë dhe 15 vite burg shtesë për vrasjen e studentes greke Eleni Topaloudi në ishullin Rodos . Ai gjithashtu akuzohet për përdhunimin e një vajze me aftësi të kufizuara.

(k.a/dosja.al)

Shto Koment