Aktualitet

U dënua për valëvitjen e flamurit shqiptar, shoqata malazeze i paguan gjobën atletit Irfan Domnori

Ky gjest human nga ana e tyre tregon mbështetjen e madhe të shqiptarëve ndaj atletit 64-vjeçar.
Featured image of article: U dënua për valëvitjen e flamurit shqiptar, shoqata malazeze i paguan gjobën atletit Irfan Domnori Irfan Domnori

MAL I ZI-  Irfan Domnori, 64 vjeç u dënua pak ditë në parë me 300 euro gjobë, si dhe është dëbuar nga autoritetet e Malit të Zi për shkak se ka valëvitur flamurin shqiptar në Ditën simbolike të Gështenjës në Krajë.

Ndërsa, Shoqata Bjeshkatareve “Rumia” nga Ulqini i ka paguar gjobën prej 300 euro, atletit shqiptar, i cili u dënua nga autoritetet e Malit të Zi, pak ditë më parë. Ky gjest human nga ana e tyre tregon mbështetjen e madhe të shqiptarëve ndaj atletit 64-vjeçar.

Irfan Damnori është një prej figurave të shquara të sportit në qytetin e Shkodrës. Ai u bë i njohur disa vite më parë pas një aksidenti, ku  mjekët shqiptarë dhe ata të Malit të Zi i thanë se do ta kalonte pjesën tjetër të jetës në një karrige me rrota.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Atleti përveçse u shërua,sot është një sportist profesionist që merr pjesë rregullisht në garat e vrapimit.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment