Politike

U dënua me 3.2 vite burg, Menduh Thaçi: Dënimi im, padrejtësi

Thaçi tha për mediat se dënimi i tij është një padrejtësi. Për numrin një të PDSH, këto janë provokime, por shtoi se do e gjejë të drejtën e tij, kudo ku të jetë e nevojshme.
Featured image of article: U dënua me 3.2 vite burg, Menduh Thaçi: Dënimi im, padrejtësi Menduh Thaci, kryetar i PDSH

SHKUP- Lideri i Partisë Demokratike Shqiptare në Maqedoni, Menduh Thaçi ka folur për dënimin e tij me 3.2 vite burg për blerje votash.

Thaçi tha për mediat se dënimi i tij është një padrejtësi. Për numrin një të PDSH, këto janë provokime, por shtoi se do e gjejë të drejtën e tij, kudo ku të jetë e nevojshme.

“Dënimi im me burg nuk ishte drejtësi, por padrejtësi. Unë do të vazhdoj ta kërkoj padrejtësinë time në të gjitha instancat, madje edhe në ato ndërkombëtare. Mendoj se këto truqe i bëjnë shumë faktorë të brendshëm dhe të jashtëm, të cilët janë jashtëzakonisht të interesuar që të vendosin gurë në binarët ku lëviz lokomotiva e PDSH. Ata duan që këtë parti ta nxjerrin prej binarëve”,-tha Thaçi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Lideri i PDSH u dënua më 8 mars 2019 me 3.2 vite burg si pjesë e hetimeve të dosjes Titaniku 2.

(F.g/dosja.al)

Shto Koment