Aktualitet

U dëmtua nga tërmeti/ Sheshohet pallati 5-katësh në Shkozet, rrezik për banorët përreth (VIDEO)

Ky pallat u dëmtua rëndë nga tërmeti i fuqishëm që goditi Shqipërinë mëngjesin e 26 Nëntorit.

DURRËS– Ditën e sotme është shembur pallati 5 katësh në Shkozet. Shembja e tij nga IKMT  ishte e rrezikshme për banorët dhe zonat përreth. Ky pallat u dëmtua rëndë nga tërmeti i fuqishëm që goditi Shqipërinë mëngjesin e 26 Nëntorit.

51 persona të vdekur, 913 të plagosur dhe 47 të shpëtuar, ky është bilanci i tërmetit. Kërkimet në Thumanë  dhe Durrës  janë mbyllur. Toka vijon të dridhet. Tashmë ka nisur puna për identifikimin e dëmeve dhe paralelisht po mblidhen fonde.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(a.m/dosja.al)

Shto Koment