Aktualitet

“U bë për hákmárrje”, gazetari Elton Qyno zbardh skénarin e vrásjés së djalit të tezes së Fatmir Haklajt: E nxórën nga restoranti

I ftuar në studion e “Report tv”, Qyno u shpreh se ngjarja është kryer për hákmarrje dhe se 47-vjeçarin e kanë thirrrur, e kanë nxjerrë nga restoranti e më pas e kanë vrárë.
Featured image of article: “U bë për hákmárrje”, gazetari Elton Qyno zbardh skénarin e vrásjés së djalit të tezes së Fatmir Haklajt: E nxórën nga restoranti Guxim Gjyriqi dhe Elton Qyno
Përditësuar:

TIRANË– Gazetari Elton Qyno ka folur së fundmi rreth vrásjes së 47-vjeçarit Guxim Gjyriqit, djalit të tézes së Fatmir Haklajt. I ftuar në studion e “Report tv”, Qyno u shpreh se ngjarja është kryer për hákmarrje dhe se 47-vjeçarin e kanë thirrur, e kanë nxjérrë nga restoranti e më pas e kanë vrárë.

Është kryér për hákmarrje. Jo vetë për nga e káluara e viktimës, lidhja që ka me Haklajt por edhe nga mënyra si është bërë. Është thirrur nga biznesi dhe është vrárë. Ka qenë një orgánizim i mirëfilltë, dhe makina që është përdorur nuk ka pasur targa. Uroj që kjo ngjarje të mos hapë siparin e vrásjeve sériale. Nuk ka pse të mos zbárdhet. Rrethi i Tropojës e di shumë mirë se kush e ka kryer vrásjen,”– tregon Qyno.

Guxim Gjyriqi, biznesmen dhe djali i tezes së Fatmir Haklajt u ékzékutua me ármë zjarri në hyrje të karburantit. Ngjarja e réndë ka ndodhur një natë më parë rreth orës 23:32, në momentin që Gjyriqi ka dalë nga restoranti i tij. Kamérat e sigurisë kanë filmuar gjithçka dhe pamjet janë sékuestruar nga grupi i hétuesve. Në Tropojë kanë zbarkuar forcat e FNSH-së dhe grupi hetimor për krehjen e zonës dhe për të mbikqyrur vendngjarjen për gjetjen e autorëve. Guxim Gjyriqi njihej në zonë si një njeri i qetë dhe pa probléme. Ai nuk rezulton të ketë pasur précédentë pénalë, kështu që pistat ku po hetohet janë dy: konflikte të kohëve të fundit dhe konkurenca për shkak të bizneseve të tij. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(f.m:E.K/dosja.al)

Shto Koment