Showbiz

U bë nënë për herë të parë, Jonida Vokshi poston foton e parë pas lindjes: Nuk më pushojnë akoma lotët, dashuri e një tjetër dimensioni

FOTO
Aktorja Jonida Vokshi dhe partneri i saj, Besnik Krapi, u bënë prindër për herë të parë të një vajzë të cilën e pagëzuan me emrin Emi.
Featured image of article: U bë nënë për herë të parë, Jonida Vokshi poston foton e parë pas lindjes: Nuk më pushojnë akoma lotët, dashuri e një tjetër dimensioni Jonida Vokshi

TIRANE– Ditën e sotme, aktorja Jonida Vokshi dhe partneri i saj, Besnik Krapi, u bënë prindër për herë të parë të një vajzë të cilën e pagëzuan me emrin Emi.
Lajmin e bukur e ndau fillimisht në Instagram Besniku, aty ku shkroi emocionet që ndjeu teksa ka parë për herë të parë vajzën e tij.

Edhe Jonida nga ana tjetër ka postuar në Instagram foton më të ëmbël me të sapolindurën, e cila i ka shtrënguar gishtin.

Aktorja tregon se ende nuk i pushojnë dot lotët e lumturisë dhe e përshkruan këtë si ndjenjën më të bukur në botë. Ajo falenderon stafin që u kujdes për të si edhe zoti për mrekullinë me të cilën e ka bekuar.

Nuk me pushojne akoma lotet e lumturise! Totalisht dashuri e nje tjeter dimensioni! Nje jete e re, tashme dedikuar ty e vogla ime, EMI jone @besnikkrapi Isha shume me fat qe gjate gjithe shtatezanise u ndoqa dhe solla ne jete kete mrekulli tek @spitalihygeiatirane, me kushtet dhe stafin me te mire dhe pike! Mirenjohje U ndoqa nga doktoresha me e mire e Hygeas dhe ne bote qe ma ka bere te lehte e te bukur cdo etap te kesaj periudhe, Kristina Kosta.Doktoreshe Kristina, je fantastike, si mjeke dhe si njeri. Faleminderit Aferdita, Moza e te gjithe doktoreshat,mamite e ketij spitali, qe me ndihmuan ne lindjen natyrale. Por mbi gjithcka FALEMINDERIT ZOT per kete mrekulli ndjesi me te cilen me bekove ”- janë fjalët e aktores.

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
View this post on Instagram

 

A post shared by Jonida Vokshi (@jonidavokshiofficial) on

Sot eshte dita me e lumtur per Jonida pasi pas 9 muajsh në pritjen e ëmbël ka mundur të mbajë për herë të parë në krah vogëlushen e saj.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment