Aktualitet

“Vetëm një herë e kam fërkuar nga…/ U akuzua se abuzoi seksualisht me të miturën në Sarandë, lirohet nga burgu Bajram Tusha pas 7 muajsh

Ai kishte kërkuar zëvendësim të masës së sigurimit edhe në korrik, por kjo kërkesë nuk i ishte pranuar nga Gjykata. 
Featured image of article: “Vetëm një herë e kam fërkuar nga…/ U akuzua se abuzoi seksualisht me të miturën në Sarandë, lirohet nga burgu Bajram Tusha pas 7 muajsh Bajram Tusha

SARANDË– Është liruar nga paraburgimi 72-vjeçari Bajram Tusha, i akuzuar se ka përdhunuar një shtetase të mitur. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se  Gjykata e Sarandës ka ndryshuar masën e sigurisë për të nga “arrest me burg” në “arrest shtëpie”. Ai kishte kërkuar zëvendësim të masës së sigurimit edhe në korrik, por kjo kërkesë nuk i ishte pranuar nga Gjykata.

72- vjeçari, Barjam Tusha, u ndalua më 25 prill nga policia me akuzën për “Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me dhunë me të mitur”. Ka qenë vetë vajza e cila ka bërë raportimin në polici.

Ndërkohë, në një  nga përgjimet që u publikua disa kohë më parë, Tusha dëgjohej teduke folur me një person tjetër i identifikuar si Malo Pirro. Gjatë kësaj bisede, Tusha pranon abuzimin me 17 vjeçaren.

Përgjimi:

Malo Pirro: Hë mo?

Bajo Tusha: Ajde pak, të morën në pyetje?

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Malo Pirro: eeeee…

Bajo Tusha: Co themi?

Malo Pirro: S’di gjë unë, se njoh fare i thashë mo. Eeee unë se njoh fare i thashë.

Bajo Tusha: Unë e hëngra…gabova..pranova gjithë fajin, i thashë vetëm një herë e kam fërkuar nga kofshët e vogla thashë, para ca vjetësh e më erdhi keq i thashë….Eee po ç’të thotë ajo pa nëpër shalë e fërkova…dhe unë se kam futur brenda i thashë…

(A.k.dosja.al)

Shto Koment