Aktualitet

U aksidentua në punë, vdes minatori nga Librazhdi (Emri)

Bëhet fjalë për 52-vjeçarin, i cili punonte në minierën e Pishkashit.
Featured image of article: U aksidentua në punë, vdes minatori nga Librazhdi (Emri)
Përditësuar:

LIBRAZHD– Një minator ka ndërruar jetë pasi është aksidentuar me një nga makineritë e punës.

Bëhet fjalë për 52-vjeçarin Hyqmet Vërçari, i cili punonte në minierën e Pishkashit.

Mësohet se minatori nuk u ka mbijetuar plagëve të marra pas aksidentit në punë dhe ka ndërruar jetë.

Librazhd/ Informacion paraprak

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Shtetasi H.Ç, rreth 52 vjeç, banues në fshatin Pishkash,Librazhd, ka ndëruar jetë pasi është aksidentuar me makineri të punës , i cili ishte punëtor në një minier.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment