Bota

‘Turpërohet’ Erdogan, gruaja e tij bëhet xheloze për Markel, e sheh me inat në mes të publikut

Mediat e huaja kanë shpërndarë ca foto, kur bashkëshortja e liderit turk, Emine Erdogan është është bërë xheloze për kancelaren gjermane.

GJERMANI- Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel është padyshim një grua e suksesshme dhe një prej lidereve më të dashura në Europë. Ajo është quajtur gruaja e hukurt për shkak të punës së saj që ka bërë.

Ajo mban marrëdhënie të mira diplomatike me të gjithë liderët botërorë, madje edhe me liderin turk Rexhep Taip Erdogan. Por mediat e huaja kanë shpërndarë ca foto, kur bashkëshortja e liderit turk, Emine Erdogan është është bërë xheloze për kancelaren gjermane.

Ajo shihet teksa e sheh me inat Markel gjatë kohës që bashkëshorti I saj ishte ulur pranë kancelares.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Erdoganit asnjëherë nuk i ka ndodhur që të turpëroet në publik por mesa duket kjo foto do të mbetet gjatë në kujtesën e njerëzve dhe mediave.

Burimi: top-news1

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment