Rajoni

Tronditet Greqia, tërmeti me magnitudë 4 gradë të shkallës rihter shkund Jugun e vendit

Mësohet se lëkundjet janë ndjerë rreth orës 16:17 me orën lokale. Lëkundja ishte me thellësi dy kilometra në detin Jon.
Featured image of article: Tronditet Greqia, tërmeti me magnitudë 4 gradë të shkallës rihter shkund Jugun e vendit Vendi i prekur nga tërmeti

GREQI– Një tërmet me magnitudë 4 gradë të shkallës rihter ka shkundur Jugun e Greqisë pasditen e sotme. Mësohet se lëkundjet janë ndjerë rreth orës 16:17 me orën lokale. Lëkundja ishte me thellësi dy kilometra në detin Jon.

Paraprakisht raportohet se tërmeti në fjalë është ndjerë nga njerëzit që banojnë në zonat e jugut të Greqisë, por nuk ka të lënduar apo viktima.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Edhe dëmet materiale janë të vogla dhe të pakonsiderueshme.

(f.m/dosja.al)

Një Koment në “Tronditet Greqia, tërmeti me magnitudë 4 gradë të shkallës rihter shkund Jugun e vendit

  1. Ishalla 14 balle u rafte.

Shto Koment