Sport

Tronditet bota e futbollit, ekzekutohet Gerardo Mendoza, lojtari i njohur amerikano-latin

Mësohet se 30-vjeçari u ekzekutua mbrëmjen e djeshme në rrethana që nuk janë zbuluar ende.
Featured image of article: Tronditet bota e futbollit, ekzekutohet Gerardo Mendoza, lojtari i njohur amerikano-latin Në foto Gerardo Mendoza

VENEZUELË- Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Venezuelë, ku lojtari Gerardo Mendoza, është gjetur i vrarë në makinën e tij.

Mësohet se 30-vjeçari u ekzekutua mbrëmjen e djeshme në rrethana që nuk janë zbuluar ende.

Autoritetet kanë ngritur hipotezat se lojtari mund të ketë refuzuar, ta dorëzojë makinën e tij tek hajdutët dhe kjo ka bërë gjë ata ta vrasin atë, raportojnë mediet e huaja. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërsa, hipoteza e dytë është që 30-vjeçari ka mbetur viktimë e një krimi pasioni. Gjithsesi, rrethanat mbeten ende për t’u qartësuar.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment