Bota

Treni përfshihet në flakë, shpëtojnë mrekullisht 760 tifozë në Gjermani

Zjarri nisi si pasojë e disa problemeve teknike të trenit në sistemin e tij të ajrimit.
Featured image of article: Treni përfshihet në flakë, shpëtojnë mrekullisht 760 tifozë në Gjermani

BERLIN – Tifozët e Fraiburgut janë përballur më një skenë të rëndë dhe të frikshme, kur treni  i linjës Berlin – Fraiburg , me të cilët ata po ktheheshin në shtëpi pas transfertës në Berlin, u përfshi në flakë.

Treni i tifozeve.
Treni i tifozeve.

Tifozët kishin qënë në Berlin për të ndjekur ndeshjen e skuadrës së tyre, ku Fraiburg humbi në rezultatin 2 me 0, kundër Unionit të Berlinit.

Treni i tifozeve.

Ngjarja ndodhi rreth orës 22:00, dhe në të desh humbën jetën plot 760 tifozë.

Zjarri nisi si pasojë e disa problemeve teknike të trenit në sistemin e tij të ajrimit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Rreth 200 zjarrëfikës kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë arritur të shuajnë flakët, pa u lënduar ende asnjë përson.

Burimi:Naijaextra

E.C/Dosja.al

 

Shto Koment