Aktualitet

Tre raste me Covid-19 në Elbasan, infektohet punonjësi i policisë dhe bashkëshortja e tij, bashkë me ta dhe i ati i infermieres

Të infektuarit janë një punonjës policie dhe bashkëshortja e tij, ndërsa i infektuari tjetër është babai i një infermiereje në spitalin e Elbasanit.
Featured image of article: Tre raste me Covid-19 në Elbasan, infektohet punonjësi i policisë dhe bashkëshortja e tij, bashkë me ta dhe i ati i infermieres Foto ilustruese

ELBASAN– Tre raste të reja me koronavirus janë konfirmuar në 24 orët e fundit në Elbasan. Mësohet se të infektuarit janë një punonjës policie dhe bashkëshortja e tij, ndërsa i infektuari tjetër është babai i një infermiereje në spitalin e Elbasanit. Me rastet e reja të shënuara numri total i të infektuarve në Elbasan shkon në 42 të infektuar.

Ndërkohë gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar katër viktima të tjera. 85 persona të tjerë janë konfirmuar më Covid-19. Aktualisht janë të shtruar 88 pacientë në spital, 12 pacientë janë në terapi intensive dhe 4 prej tyre janë të intubuar në gjendje të rëndë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(k.m/dosja.al)

Shto Koment