Politike

‘Transportuesi’/ Gjiknuri e merr me sportivitet etiketën e Murrizit, por se lë pa “thumbuar”: Për mua është reklamë…por ju kërkoj që… (PËRGJIGJIA)

VIDEO
Deputeti Damian Gjiknuri, njëherazi përfaqësues i PS në KP e priti me humor etiketimin e Myslym Murrizit.
Featured image of article: ‘Transportuesi’/ Gjiknuri e merr me sportivitet etiketën e Murrizit, por se lë pa “thumbuar”: Për mua është reklamë…por ju kërkoj që… (PËRGJIGJIA) Damian Gjiknuri dhe Myslim Murrizi

TIRANË- Deputeti Damian Gjiknuri iu përgjigj në Komisionin e Ligjeve, batutës së deputetit të opozitës parlamentare, Myslym Murrizi, i cili e quajti “transportues” që dërgon propozime dhe sjell urdhëra nga njëra mbledhje tek tjetra. Duke qeshur, Gjiknuri tha se: Të jesh transportues për mua është reklamë se bëj këtë rol për të arritur reformën, por ju kërkoj të ruajmë një nivel për mua, megjithëse ju thashë më bëni reklamë. 

Komisioni i Ligjeve u mblodh sot që prej orës 11:00. Mbledhja nisi me kërkesën e Rudina Hajdarit për të vijuar diskutimet në Komision pas marrjes së mendimit të opozitës jashtëparlamentare në Këshillin Politik. Kërkesa u kundërshtua nga PS dhe kjo solli bojkotin e mbledhjes nga ana e opozitës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Hapja e listave dhe koalicionet/ Opozita parlamentare bojkoton mbledhjen tek ‘Ligjet’, Hajdari: Flasim pas diskutimeve në KP! Gjiknuri kundër: Procesi vazhdon në Kuvend (ZHVILLIMET)

(F.g/dosja.al)

Shto Koment