Aktualitet

Transportonin mallra ilegalisht, Italia gjobit me 12.500 euro autobusët që vinin nga Shqipëria

“Brindisireport” shkruan se autobusët që vinin nga Shqipëria kishin kryer një sërë shkeljesh. Ata transportonin edhe mallra në mënyrë ilegale.
Featured image of article: Transportonin mallra ilegalisht, Italia gjobit me 12.500 euro autobusët që vinin nga Shqipëria Foto nga terminali i autobuseve

ITALI– Autobusët që kryenin transpotin e pasagjerëve nga Shqipëria në Itali janë gjobitur në total me 12.500 euro.

Ngjarja ka ndodhur në Brindisi, Itali pas një kontrolli të imtësishëm që u bë në terminalin e Costa Morenës, nga autoritetet vendase të hënën e 27 majit.

Brindisireport” shkruan se autobusët që vinin nga Shqipëria kishin kryer një sërë shkeljesh. Ata transportonin edhe mallra në mënyrë ilegale.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Disa të tjerë nuk kishin të garantuar sigurinë e pasagjervë për udhëtime ndërkombëtare dhe nuk ndiqnin destinacionin e përcaktuar.

(f.m/dosja.al)

 

Shto Koment