AktualitetRajoni

Transportonin lëndë narkotike nga Shqipëria në Itali, policia shkatërron dy banda kriminale, arrestohen disa persona

Sipas mediave, hetimet u kryen nga sektori anti-drogë i ekipit të Milanos me koordinimin e Sco, shërbimit qendror operativ dhe DCSA, menaxhimit qendror për shërbimet anti-drogë dhe në bashkëpunim me policinë shqiptare. Gjatë operacionit, u kryen arrestime të shumta, të personave me origjinë italiane dhe shqiptare. 
Featured image of article: Transportonin lëndë narkotike nga Shqipëria në Itali, policia shkatërron dy banda kriminale, arrestohen disa persona Foto nga operacioni

MILANO-Policia italiane ditën e sotme, ka arritur të shkatërrojë dy banda të trafikut të drogës.

Sipas mediave, hetimet u kryen nga sektori anti-drogë i ekipit të Milanos me koordinimin e Sco, shërbimit qendror operativ dhe DCSA, menaxhimit qendror për shërbimet anti-drogë dhe në bashkëpunim me policinë shqiptare. Gjatë operacionit, u kryen arrestime të shumta, të personave me origjinë italiane dhe shqiptare.

Po ashtu, u sekuestruan ​​dy apartamenteve në Milano, një kompani, tre skuterë, dy motoçikleta, nëntë vetura, një flotë automjetesh të përdorura gjithashtu për transportin e lëndës narkotike. Mësohet se bandat transportonin kokainë, hashash dhe marihuanë të  në rajone të ndryshme të Italisë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Rruga Itali-Shqipëri ka qenë gjithmonë një nga” më të nxehtat “për sa i përket importit të drogës,”-thuhet në njoftimin e policisë. 

Ditën e sotme ka nisur ekzekutimi i masave të shumta për paraburgimit, burgimit, arrest shtëpie, por edhe për parandalim, të lëshuar nga gjyqtari hetues në Milano.

(k.a/dosja.al)

Shto Koment