Aktualitet

Transportonin drogë me çanta, bien në pranga 2 shqiptarë në Greqi, 1 tjetër shpallet në kërkim

Shqiptarët u kapën, duke transportuar 3 çanta me 48 kg kanabis përmes kufirit shqiptar.
Featured image of article: Transportonin drogë me çanta, bien në pranga 2 shqiptarë në Greqi, 1 tjetër shpallet në kërkim

GREQI- Dy shqiptarë përkatësisht 41 dhe 50 vjeç, janë arrestuar nga policia, pasi u kapën duke transportuar 3 çanta me 48 kg kanabis përmes kufirit shqiptar.Ndërkohë një 24 vjeçar është shpallur në kërkim.

Mësohet se 24-vjeçari u largua në drejtim të një pylli pranë kufirit greko-shqiptar, ku arriti t’i shpëtojë policisë greke, e cila është vënë në ndjekje të të riut.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(a.m/dosja.al)

Shto Koment