Aktualitet

Transportonin drogë drejt kufirit grek, në pranga 3 shqiptarët e dënuar më parë

Shqiptarët janë kapur në Kostur, duke transportuar në këmbë një çantë që përmbante 2 pako me 19 kg 530 gram marijuanë.
Featured image of article: Transportonin drogë drejt kufirit grek, në pranga 3 shqiptarët e dënuar më parë Droga e sekuestruar nga policia greke

GREQI– Policia greke ka vënë në pranga 3 shqiptarë përkatësisht të moshave, 23, 36 dhe 49 vjeç. Shqiptarët janë kapur në Kostur, duke transportuar në këmbë një çantë që përmbante 2 pako me 19 kg 530 gram marijuanë.

Gjithashtu nga verifikimi në sistemi rezulton se të 3 shqiptarët rezultojë persona me precedentë dhe të dënuar më përpara.

Mësohet se 23 vjeçari është i dënuar me 24 muaj burg dhe 6000 euro gjobë për shkelje të ligjit mbi emigrantet. 36 vjeçari është i dënuar me 18 muaj burg dhe 1500 euro gjobë për shkelje te ligjit mbi emigrantët dhe 49 vjeçari rezulton i dënuar me 24 muaj burg dhe 1500 euro gjobë për shkelje të ligjit mbi emigrantët. Policia greke sekuestroi 3 celularë dhe 3 karta SIM.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(a.m/dosja.al)

 

Shto Koment