Bota

Tragjike në Britani, konfirmohen 181 viktima dhe 2921 të infektuar në 24 orë

Ndërkohë autoritetet zyrtare kanë konfirmuar brenda 24 orëve janë regjistruar 2921 persona të infektuar me sëmundjen vdekjeprurëse dhe numri i përgjithshëm ka shkuar në 15,000.
Featured image of article: Tragjike në Britani, konfirmohen 181 viktima dhe 2921 të infektuar në 24 orë Foto ilustruese
Përditësuar:

BRITANI– 181 persona kanë humbur jetën gajtë 24 orëve në Mbretërinë e Bashkuar, duke e çuar numrin total në 759. Ndërkohë autoritetet zyrtare kanë konfirmuar brenda 24 orëve janë regjistruar 2921 persona të infektuar me sëmundjen vdekjeprurëse dhe numri i përgjithshëm ka shkuar në 15,000.

Ndërkohë, në Skoci janë konfirmuar tetë vdekje të tjera, Uellsi ka regjitruar gjashtë dhe Irlanda Veriore tre.

Ndërkohë edhe në Europë, gjendja nuk është e mirë pasi përhapja vazhdon ende me të njëjtën shpejtësi. Bllokimi i pjesshëm në Gjermani do të vazhdojnë edhe për pak kohë. Italia dhe Spanja vijojnë më shifra të frishme të vdekurisht çdo ditë. Deri më tani Italia ka shënuar 86,498të infektuar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:DailyMail

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment