Rajoni

Tragjedia në Maqedoni/ Rëndohet bilanci, 15 të vdekur e 32 të plagosur

Ka shkuar në 14 numri i viktimave në aksidentin e rëndë në autostradën Shkup-Tetovë. Sipas mediave maqedonase, 37 persona të tjerë kanë mbetur të  plagosur.

Aksidenti i rëndë ndodhi pasdite e djeshme dhe mendohet se shkak ka qenë çarja e njërës prej gomave të autobusit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gjatë një mbledhjeje të jashtëzakonshme qeveria maqedonase vendosi që 14 dhe 15 shkurti të shpallen ditë zie në Maqedoni.

Shto Koment