Bota

Tragjedia me 7 të vdekur në Hungari, arrestohet kapiteni/ Ende mister 27 të zhdukurit

Kapiteni është arrestuar dhe do të hetohet për sjellje të pakujdesshme në trafikun ujor.
Featured image of article: Tragjedia me 7 të vdekur në Hungari, arrestohet kapiteni/ Ende mister 27 të zhdukurit Foto nga vendi i ngjarjes

UKRAINË– Kapiteni 64-vjeçar, shtetas i Ukrainës është arrestuar pas ngjarje së rëndë që ndodhi një ditë më aprë. 64-vjeçari do të hetohet për sjellje të pakujdesshme në trafikun ujor, gjë e cila dyshohet të ketë sjellë përmbytjen e anijes.

Një ditë më parë anija e mbushur me turistë nga Korea e Veriut u përmbyt në Danub në kryeqytetin e Hungarisë, Budapest.

Të paktën 7 persona kanë vdekur dhe 21 të tjerë raportohen të zhdukur. Shpresat për t’i gjetur gjallë këta të fundit janë zbehur.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(f.m/dosja.al)

 

Shto Koment