Politike

“Tragjedia” e Kujtim Gjuzit, del mangut: PS e PD më kanë vjedhur një votë, 2 kandidatët votuan me gratë, ku iku…?

Pikërisht me këtë numër tek, Gjuzi është revoltuar duke llogaritu se dy kandidatët bashkë me zonjat e tyre duhet të kishin marrë në total 4. Mister mbetet se kush e ka marrë votën e "vjedhur".
Featured image of article: “Tragjedia” e Kujtim Gjuzit, del mangut: PS e PD më kanë vjedhur një votë, 2 kandidatët votuan me gratë, ku iku…? Nard Ndoka

TIRANË– Kreu i “AEBEOK”, Kujtim Gjuzi pretendon se Partia Demokratike dhe ajo Socialiste i kanë vjedhur një votë. Ai ka nxjerrë numrin e votave në Krujë, ku aleancës së tij i kanë numëruar vetëm 3 vota. Pikërisht me këtë numër tek, Gjuzi është revoltuar duke llogaritu se dy kandidatët bashkë me zonjat e tyre duhet të kishin marrë në total 4. Mister mbetet se kush e ka marrë votën e “vjedhur”.

Mashrimi i radhës. Numuratoret politike te ps + pd ne kruje nuk kane lene as 4 votat e dy kandidateve vendas. Te pakten 2 = 2 = 4 or numuruesit e lb 7×7=42. Kandidatet bashke me zonjat e tyre bejne 4 vota o hajna. Sa turp te vjedhesh e te grabisesh voten e qytetareve krutane dhe kur e ben dhondrri hajn ashte ma zi se lumi i zezes ne fk,”-shkruan Gjuzi.

POSTIMI I PLOTË: 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(k.m/dosja.al)

 

Shto Koment