Sport

Tragjedi në futbollin italian, arbitri së bashku me një femër masakrohet me thikë, dyshohet për krim pasioni

Dy viktimat dyshohet se u vranë me mjet prerës, thikë, por ende nuk dihet motivi që shtynë vrasësin apo vrasësit drejt këtë krimi makabër
Featured image of article: Tragjedi në futbollin italian, arbitri së bashku me një femër masakrohet me thikë, dyshohet për krim pasioni Foto nga momenti i ngjarjes

ITALI Një tragjedi e vërtetë ajo që ndodhi në Lecce, qytet në krahinën e Puglias, në jug të Italisë. Gjyqtari i futbollit, Daniele De Santis, 33 vjeç, u gjet i vdekur, së bashku me një grua, Eleonora Manta, 30 vjeçe. Banesa ku ndodhi ngjarja, në lagjen Rudiae, pranë stacionit të trenit, ishte në pronësi te Daniele Se Sanctis.

Daniele De Santis

Dy viktimat dyshohet se u vranë me mjet prerës, thikë, sipas mediave italiane dyshohet për krim pasioni që e shtyn personin drejt këtë krimi makabër.Sipas informacioneve fillestare, janë dëgjuar britma dhe pastaj disa dëshmitarë kanë parë një burrë duke u larguar me thikë në dorë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

De Santis ishte i njohur si arbitër futbolli. Ai ka vënë drejtësi në Lega Pro, ndërsa në vitin 2017 debutoi në Serinë B me rolin e zyrtarit të katërt në Pisa-Benevento.

E.Ç (Dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment