AktualitetBota

Tragjedi në familjen shqiptare! 34-vjeçarja ndërron jetë pasi sjell në jetë fëmijën e tretë, mediat italiane: Lamtumirë Hazbije…

Ajo ishte kthyer në shtëpi bashkë me fëmijën e porsalindur, por ishte përkeqësuar. Sinameta u kthyer sërish në spital, por pavarësisht përpjekjeve të mjekëve nuk ia doli dot. Hazbije Sinameta la pas tre fëmijët dhe të shoqin, ndërkohë që i gjithë komuniteti është solidarizuar me familjen shqiptare.
Featured image of article: Tragjedi në familjen shqiptare! 34-vjeçarja ndërron jetë pasi sjell në jetë fëmijën e tretë, mediat italiane: Lamtumirë Hazbije… Hazbije Sinameta

ITALI– Një grua shqiptare, 34 vjeçe, e identifikuar si Hazbije Sinameta ka ndërruar jetë në Itali, tre ditë pasi ka sjellë në jetë fëmijën e saj të tretë. Mediat vendase shkruajnë se e reja, ka pësuar hemoragji cerebrale tre ditë pasi solli në jetë fëmijën e saj të tretë, duke humbur kështu jetën.

Ajo ishte kthyer në shtëpi bashkë me fëmijën e porsalindur, por ishte përkeqësuar. Sinameta u kthyer sërish në spital, por pavarësisht përpjekjeve të mjekëve nuk ia doli dot. Hazbije Sinameta la pas tre fëmijët dhe të shoqin, ndërkohë që i gjithë komuniteti është solidarizuar me familjen shqiptare.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Lajmumirë Hazbije, një grua e respketuar. Komuniteti e ka përcjellë për në banesën e fundit, mes lotësh 34-vjeçaren. Gjithçka u zhvillua edhe në masat për mbrojtjen e qytetarëve nga Covid-19,”– shkruajnë mediat lokale në Veneto, ku dhe jetonte shqiptarja prej vitesh.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment