Bota

Tragjedi e dyfishtë në Argjentinë/ Nëna pëson atak kardiak, mbyt beben e porsalindur gjatë gjidhënies

Një nënë aksidentalisht mbyti fëmijën e saj të porsalindur pasi ra e vdekur mbi të gjatë gjidhënies, ndërsa ishte në shtëpi me dy fëmijët e vegjël në Corrientes, Argjentinë. 30-vjeçarja vuante nga hipertensioni i rëndë.
Featured image of article: Tragjedi e dyfishtë në Argjentinë/ Nëna pëson atak kardiak, mbyt beben e porsalindur gjatë gjidhënies Mariana Ojeda

ARGJENTINA– Mariana Ojeda, 30-vjeç e cila vuante nga hipertensioni i rëndë, ra në gjumë dhe u rrokullis në majë të vajzës së saj ndërsa ishte në shtëpi me dy fëmijët e saj të vegjël në Corrientes, Argjentinë. The sun raporton se një autopsi për vdekjet e nënës dhe foshnjës është duke u zhvilluar.

Besohet se nëna u trondit dhe vdiq pas sulmit të saj të hipotensionit, duke mbytur vajzën që ajo po ushqente me gji në atë kohë.

Burri i gruas dhe babai i vajzës më në fund iu përgjigj telefonit nga djali i tij tre vjeç, i cili tha se ajo “ende po flinte”.

Vajza e madhe e gruas ishte duke vizituar shtëpinë e gjyshes së saj dhe burri i saj Gabriel ishte në punë në atë kohë. Gabriel në mënyrë të përsëritur u përpoq të telefononte gruan e tij derisa djali i tij tre vjeçar u përgjigj përfundimisht në telefon.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

I riu i tha babait të tij: “Mami është ende duke fjetur.”
Sipas lajmeve në mediat e huaja, Gabriel e dinte se diçka nuk shkonte dhe menjëherë shkoi në shtëpi vetëm për të gjetur gruan dhe vajzën e tij dy muajshe të vdekur në shtrat.

Hetimi është duke vazhduar akoma.

(f.i/dosja.al)

Shto Koment