Aktualitet

Trafiku në Tiranë, Erion Veliaj: Po testojmë Rrugën e Durrësit, ngushtimi i tyre është legjendë urbane

Veliaj thotë se ngushtimi i rrugëve është legjendë urbane, pasi Bashkia po i jep të drejtë të gjithë qytetarëve, si atyre që përdorin makina dhe atyre me biçikletë, me urban apo këmbësorët.
Featured image of article: Trafiku në Tiranë, Erion Veliaj: Po testojmë Rrugën e Durrësit, ngushtimi i tyre është legjendë urbane Kryetar i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj
Përditësuar:

TIRANE– Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj i ftuar në emisionin ‘’Koha për t’u zgjuar’’ me Bashkim Hoxhën i është përgjigjur shqetësimeve të qytetarëve për trafikun në Tiranë.

Veliaj thotë se ngushtimi i rrugëve është legjendë urbane, pasi Bashkia po i jep të drejtë të gjithë qytetarëve, si atyre që përdorin makina dhe atyre me biçikletë, me urban apo këmbësorët.

Më tej Veliaj zbulon se Rruga e Durrësit është momentalisht këtë vit në testim e sipër për të parë se si do të vijojë trafiku. Ndërkohë kryebashkiaku i Tiranës thotë se ngushtimi i rrugëve është legjendë urbane dhe se në të vërtetë rrugët e kryeqytetit nuk po ngushtohen.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

‘’Trafiku në Tiranë, sidomos në rrugën e Durrësit ishte keq. Definicioni i inovacionit është provo diçka tjetër dhe provoje si do jetë. Nga rruga e Durrësit hyjmë, nga Mine Peza dalim. Legjendë urbane ngushtimi i rrugëve. Një korsi tek Myslym Shyri ishte e zënë nga automjetet. Edhe te Rrugë e Durrësit, por tani i është lënë transportit urban. 70% e qytetarëve në Tiranë kanë automjete, 9% kanë biçikleta. Edhe këta të fundit paguajnë taksë. Edhe këmbësori, edhe çiklisti, edhe ai me urban, edhe ai me makinë duhet të jenë në proporcion. Detyra e Bashkisë është të sistemojë interesat. Ka dhe shtresa të tjera të popullsisë“- është shprehur Veliaj.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment