Aktualitet

Trafikonin njerëz nga Shqipëria drejt Gjermanisë, autoritetet shkatërrojnë rrjetin e kontrabandistëve. Arrestohet 38-vjeçari shqiptar, kapen 124,000 euro

Mediat kanë bërë me dijë se në pranga është vënë një  38-vjeçar shqiptar sakaq edhe  8 trafikant të tjerë u kapën teksa policia po kryente kontrollet në apartamente.
Featured image of article: Trafikonin njerëz nga Shqipëria drejt Gjermanisë, autoritetet shkatërrojnë rrjetin e kontrabandistëve. Arrestohet 38-vjeçari shqiptar, kapen 124,000 euro 38 vjecari shqiptar

GJEMANI- Policia  gjermane ka shkatërruarditën e sotme një bandë që merrej me trafikimin e kontrabandimin e shqiptarëve drejt Gjermanisë por edhe të emigrantëve nga Lindja e Mesme.

Mediat kanë bërë me dijë se në pranga është vënë një  38-vjeçar shqiptar sakaq edhe  8 trafikant të tjerë u kapën teksa policia po kryente kontrollet në apartamente. Gjithashtu ditën e sotme , hetuesit e North Rhine në shtetasi Westphalia arrestuan dy trafikantë të dyshuar në bastisje me origjinë iraniane.

Hetuesit kontrolluan gjithsej 15 apartamente dhe lokale në Krefeld, Gießen, Freiburg, ku u konfiskuan  telefona mobile dhe dokumente të rreme të identitetit. Përveç kësaj, autoritetet kanë zbuluar  edhe 124,000 euro.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:n-tv.

(A.K.Dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment