Aktualitet

 Trafikonin drogë nga Turqia e Shqipëria, arrestohet në Greqi çifti i bashkëshortëve dhe një shqiptar. 33-vjeçari merrej me transportimin dhe…

Policia ka bërë të ditur se çifti i bashkëshortëve ishin në krye të roleve të trafikut të drogës, kurse shqiptari 33-vjeçari kishte rol të rëndësishëm në importimin, transportimin, magazinimin dhe trafikimin e drogës në Selanik e Athinë.
Featured image of article:  Trafikonin drogë nga Turqia e Shqipëria, arrestohet në Greqi çifti i bashkëshortëve dhe një shqiptar. 33-vjeçari merrej me transportimin dhe… Droga e sekuestruar

GREQI– Kanë rënë në pranga, disa anëtarë të një bande kriminale ndërkombëtare që trafikonin drogë nga Shqipëria e Turqia për në Greqi janë arrestuar në shtetin fqinj. Sipas mediave të huaja, janë arrestuar një çift bashkëshortësh grekë dhe një shqiptar.

Policia ka bërë të ditur se çifti i bashkëshortëve ishin në krye të roleve të trafikut të drogës, kurse shqiptari 33-vjeçari kishte rol të rëndësishëm në importimin, transportimin, magazinimin dhe trafikimin e drogës në Selanik e Athinë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Policia pas kontrolleve që ka kryer në një dhomë hoteli në qendër të Selanikut si dhe një apartamenti në Igumenicë ka kapur rreth 38 kg marijuanë, mbi 2 kg heroinë apo dhe 2 telegona celularë.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment