Aktualitet

Trafik në kufirin Kosovë-Shqipëri, nuk mbaron radha e automjeteve

FOTO
Dhe kjo, për nga pamundësia për të lëvizur më shpejt.
Featured image of article: Trafik në kufirin Kosovë-Shqipëri, nuk mbaron radha e automjeteve Foto nga trafiku

SHQIPËRI– Trafik i rënduar është regjistruar në këto momente në kufirin Shqipëri-Kosovë, siç shihet edhe nga fotot e mëposhtme, radha e automjeteve nuk ka fund, ndërkohë që shoejtësia me të cilën lëvizin, është mjaft e vogël.

Dhe kjo, për nga pamundësia për të lëvizur më shpejt.

Kamionë dhe mjete të vogla udhëtimit të mbushura me njerëz mbeten të bllokuara për orë të tëra në kufi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Më herët Dosja.al ka raportuar edhe trafik të rënduar në Shqipëri. Llogara, Hiarë, Palasë, Radhimë, Golem dhe Elbasan, këto janë pikat që kanë pasur fluks të shtuar të mjeteve dhe një trafik të rënduar.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment