Politike

Tradita e të dielës/ Erion Braçe nuk harron as kësaj here, fton pushuesit në Divjakë, nuk harron këshillat: Ruani distancën, mos pini cigare në pyll!

Socialisti kërkon që pushuesit të tregojnë kujdes pasi kohët e fundit në Divjakë ka pasur një numër të madh pushuesish, ndaj bën thirrje për kujdes për të shmangur ndonjë infektim të mundshëm.
Featured image of article: Tradita e të dielës/ Erion Braçe nuk harron as kësaj here, fton pushuesit në Divjakë, nuk harron këshillat: Ruani distancën, mos pini cigare në pyll! Foto nga Divajka

TIRANË– E diela është kthyer në rital tashmë. Zv.kryeministri i vendit, Erion Braçe edhe kësaj here ka sugjeruar qytetin e Divjakës për të kaluar ditën e pushimit. Por bashkë me ftesën e Braçes vjen edhe këshilla. Socialisti kërkon që pushuesit të tregojnë kujdes pasi kohët e fundit në Divjakë ka pasur një numër të madh pushuesish, ndaj bën thirrje për kujdes për të shmangur ndonjë infektim të mundshëm.

“E diell në Divjakë! POR KUUUJDEEEES! Dje në park e plazh ka patur një numër shumë të madh pushuesish, krejtësisht enorme; Ndaj dua të apeloj fort; 1. Ruani distancat 1.5-2 metra nga njëri-tjetri në brezin e rërës, bregun e detit, brenda në det; është jetike të mos infektoheni, të mos infektoni dhe të mos rrezikoni jetën tuaj! Sot temperatura në Divjakë do të arrijë 34 gradë. Është e disata herë që këto temperature thajnë ajrin por edhe vegjetacionin; Mos pini duhan në park, pasi rrezikoni zjarrin!,”-shkruan ndër të tjera Braçe.

POSTIMI I PLOTË:

 

View this post on Instagram

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

#EDIELL #NEDIVJAKE POR KUUUJDEEEES! Dje ne #Park e plazh ka patur nje numer shume te madh pushuesish, krejtesisht enorme; Ndaj dua te apeloj fort; 1. Ruani distancat 1.5-2 metra nga njeri tjetri ne brezin e reres, bregun e detit, brenda ne det; ESHTE JETIKE TE MOS INFEKTOHENI, TE MOS INFEKTONI, TE MOS RREZIKONI JETEN TUAJ! 2. Te ruani distancat deri ne 3 metra larg ne pishina, nje a dy te tilla; ESHTE JETIKE TE MBROHENI NE PISHINE, GRUMBULLIMI I MADH ATY ELEMINON DISTANCAT, JU RREZIKONI TE INFEKTOHENI, TE INFEKTONI; RREZIKU ESHTE SHUME I MADH PER FEMIJET, ADOLESHENTET E TE RINJTE! 3. Pronaret e bareve, restoranteve, hoteleve, pishinave, kafeneve, te mendojne per veten, punetoret e tyre dhe natyrisht per sherbimin e sigurt higjenik, por edhe ne distancat e vendosura me ligj; RUAJTJA E HIGJENES NE CDO NJESI SHERBIMI, RUAJTJA E DISTANCES FIZIKE NE CDO NJESI SHERBIMI ESHTE JETIKE KUR KA SHUME NJEREZ QE DUAN SHERBIM! 4. Sot temperatura ne #Divjake do arrije ne 34 grade. Eshte e disata dite rresht me keto temperatura duke thare ajrin por edhe vegjetacionin; MOS PINI DUHAN NE PARK, MOS PINI DUHAN NE RESTORANTET QE JANE NE PARK; RREZIKONI ZJARRIN NE PARK! Jane rregulla shume te thjeshta! JU LUTEM ZBATOINI! Bashkia Divjake, Policia e Shtetit, Drejtoria e Shendetit Publik, Inspektoriati Shteteror Shendetesor do jene kudo nga plazhi ne park per te garantuar rregullat! BASHKEPUNONI ME INSTITUCIONET, DO JENI TE QETE E TE SIGURT! #DIVJAKEN E DUAM JO VETEM PER SOT, PER TE DIELE; #DIVJAKEN E DUAM PER GJITHE JETEN DUKE E TRASHEGUAR NGA NJERI BREZ TEK TJETRI, SIC NE E GEZOJME SOT!

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on

(k.m/dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment