Sport

Tottenham dërgon skautë për të parë nga afër sulmuesin kosovar, por e konkuron dhe Italia

Vedat Muriqi është shënjestruar nga Tottenham Hotspur për t'u blerë këtë sezon, ndërsa nuk është i vetmi pasi ka konkurente të fortë edhe Italinë.
Featured image of article: Tottenham dërgon skautë për të parë nga afër sulmuesin kosovar, por e konkuron dhe Italia Vedat Muriqi

TIRANË-  Sipas mediave të huaja sulmuesi kosovar i Fenerbahçe-s Vedat Muriqi  është një nga futbollistët e synuar për t’u blerë pasi Tottenham Hotspur ka dërguar skautët për të vëzhguar nga afër Vedat Muriqin i cili do të luajë te Kosova ndaj Anglisë.

Por theksojmë se Tottenham nuk është klubi i vetëm që po kërkon për të blerë Muriqin, teksa është mësuar se Lazio, Fiorentina dhe Napoli  janë parë të kenë interes për sulmuesin kosovar, sidomos pas tores 2-1 të Kosovës kundër Çekisë.

Mesa duket edhe Fenerbahçe  e ka ndjerë këtë intersim nga sulmuesit, prandaj dhe kërkon të mos heqë dorë prej tij  deri në fundtë janarit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: FourFourTwo

A.C/Dosja.al

Shto Koment