Sport

Topi mes këmbëve, lëvizja magjike e Xherdan Shaqirit që turpëroi digën e Liverpool

Një lëvizje fantastike e futbollistit shqiptar.
Featured image of article: Topi mes këmbëve, lëvizja magjike e Xherdan Shaqirit që turpëroi digën e Liverpool Xherdan Shqiri dhe Joe Gomez

Edhe një herë tjetër Xherdan Shqiri e ka treguar talentin e tij në fushën e blertë. Ylli shqiptar ka bërë që të turpërohej mbrojtësi i Liverpool, Joe Gomez me anë të një lëvizjeje magjike. 

Shaqiri i ka kaluar topin mes këmbëve dhe ka lënë të shtangur mbrojtësin Gomez me këtë lëvizje të papritur. Gjithçka ndodhi në një seancë stërvitore. 

Xherdan Shaqiri i është rikthyer stërvitjes intensive pasi erdhi nga pushimet i dëmtuar.

(f.m/dosja.al)

 

Shto Koment