Politike

Top 10! Kush janë kandidatët për deputet më të votuar në rang vendi, Basha mbyll listën, Rama i 8-i

Deri në këtë momente më i votuari është Taulant Balla i qarkut Elbasan me 21591 vota.
Featured image of article: Top 10! Kush janë kandidatët për deputet më të votuar në rang vendi, Basha mbyll listën, Rama i 8-i Foto Ilustruese

TIRANË– Numërimi i votave për kandidatët në rang kombëtar vazhdon ende! Deri në këtë momente më i votuari është Taulant Balla i qarkut Elbasan me 21591 vota.

Më pas renditet Erion Braçe, me 13738 vota dhe në vendin e tretë renditet Bledar Cuci me 11, 932 vota.

Më pas vjen Belinda Balluku me 11, 693 vota, pas saj renditet Blendi Klosi me 11, 605 vota. Më pas renditet Saimir Hasalla, Niko Peleshi, Edi Rama me 11, 412 vota, Luciano Boci dhe në fund të listës Basha me 11, 075 vota.

RENDITJA:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

1.TAULANT BALLA PS 21,591
2. ERION BRAÇE PS 13,738
3. BLEDAR ÇUÇI PS 11,932
4. BELINDA BALLUKU PS 11,693
5. BLENDI KLOSI PS 11,605
6. SAIMIR HASALLA PS 11,515
7. NIKO PELESHI PS 11,466
8. EDI RAMA PS 11,412
9. LUÇIANO BOÇI PD-AN 11,076
10. LULZIM BASHA PD-AN 11,075


NË KOHË REALE! Numërimi i votave për kandidatët drejt fundit! Përfundon numërimi edhe në Shkodër, Gjirokastër dhe Korçë, Bardh Spahia dhe Ilir Beqja ngelin jashtë Kuvendit! (ZHVILLIMET)

(a.b)/dosja.al

Shto Koment