Sport

Tmerrohet fubollisti serb, tentuan ta rrëmbejnë në Beograd por i marrin vetëm makinën

Mediat serbe shkruajnë se 20-vjeçari, i cili është aktivizuar në ekipin e Fiorentinës si mbrojtës ka kaluar një situatë të tmerrshme një natë më parë në Beograd.
Featured image of article: Tmerrohet fubollisti serb, tentuan ta rrëmbejnë në Beograd por i marrin vetëm makinën Aleksa Terzic
Përditësuar:

SERBI– Futbollisti serb Aleksa Terzic është tentuar të rrëmbehet nga dy persona të maskuar.

Mediat serbe shkruajnë se 20-vjeçari, i cili është aktivizuar në ekipin e Fiorentinës si mbrojtës ka kaluar një situatë të tmerrshme një natë më parë në Beograd.

Të njëjtat media theksojnë se një natë më parë, në orët e vona dy persona të maskuar i janë afruar Terzic dhe janë përpjekur ta rrëmbejnë. Ata kanë tentuar ta fusin me forcë në bagazhin e makinës për ta marrë më pas me vete, por 20-vjeçari ka shpëtuar për mrekulli.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Më tej, mësohet se futbollisti serb ka telefonuar policinë. Ai ka vënë në dijeni autoritetet për tentativën e rrëmbimit por edhe për faktin që të maskuarit i morën makinën.

(r.g/dosja.al)

Shto Koment