Rajoni

Tjetër tërmet shkund Athinën, këtë herë tronditja 3.5 ballë

Epiqendra është vendosur 23 kilometra në perëndim të Athinës dhe thellësia përcaktohet në 5 kilometra, sipas Institutit Gjeodinamik të Athinës.
Featured image of article: Tjetër tërmet shkund Athinën, këtë herë tronditja 3.5 ballë Harta e tërmetit në Greqi

GREQI- Një tërmet i fuqishëm ka tronditur sërish sot kryeqytetin e Greqisë, Athinën. Sipas informacioneve mësohet se lëkundjet janë ndjerë në orën 16:41 me orën lokale dhe kanë qenë të magnitutës 3.5 ballë të shkallës rihter.

Epiqendra është vendosur 23 kilometra në perëndim të Athinës dhe thellësia përcaktohet në 5 kilometra, sipas Institutit Gjeodinamik të Athinës.

Sipas Institutit Euro-Mesdhetar, dridhjet ishin rreth 3.4 në shkallën Rihter, që ndodheshin 25 kilometra në perëndim të kryeqytetit dhe kishin një thellësi fokale prej 6 kilometrash. Asnjë informacion mbi dëmin nuk është raportuar deri më tani.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Athina prej ditësh është e përfshirë nga tëmret ëtë shumta, ku i fundit ra ditën e djeshme në një kohë që u drodh dhe qyteti i Korçës.

(A.B. Dosja.al)

 

Shto Koment