Aktualitet

Tjetër rast me COVID-19 në minierën e kromit në Bulqizë, mekaniku infektohet nga vëllai i mjekut të prekur

Ndërkohë gjatë 24 orëve të fundit janë marrë edhe 19 tamponë të tjerë të të gjithë personave që kanë pasur kontakte me mekanikun. 
Featured image of article: Tjetër rast me COVID-19 në minierën e kromit në Bulqizë, mekaniku infektohet nga vëllai i mjekut të prekur Foto ilustruese

BULQIZË– Një mekanik në minierën e kromit në Bulqizë është infektuar me koronavirus. Mësohet se i prekuri ka patur kontakte me vëllanë e mjekut epidemiolog të infektuar, Afrim Sula.

Ndërkohë gjatë 24 orëve të fundit janë marrë edhe 19 tamponë të tjerë të të gjithë personave që kanë pasur kontakte me mekanikun. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ditën e sotme në vend janë shënuar 4 të vdekur dhe 83 raste të reja nga pandemia e koronavirusit. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se harta e qyteteve të reja është zgjedhuar, ndërkohë që numri i të prekurve të shtruar në spitalin Infektiv ka shënuar rritje.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment