Sport

Tirana-Teuta,FSHF zgjedh arbitrat për të vendosur drejtësi në finalen e Kupës

Kryesor do të jetë Eldorjan Hamiti, arbitri i FIFA-s. Asistentë të tij janë Ridigert Çokaj dhe Rejdi Avdo
Featured image of article: Tirana-Teuta,FSHF zgjedh arbitrat për të vendosur drejtësi në finalen e Kupës Arbitrat

TIRANË-Tirana dhe Teuta po përgatiten për finalen e Kupës së Shqipërisë. Ndeshja do të luhet në “Air Albania” në orën 20:00.Ndërkohë sa i përket arbitrave që pritet të vendosin drejtësi në këtë finale, FSHF ka menduar gjashtë arbitra për gjykimin e kësja përballje.

Kryesor do të jetë Eldorjan Hamiti, arbitri i FIFA-s. Asistentë të tij janë Ridigert Çokaj dhe Rejdi Avdo. Pas portave do të pozicionohen Kridens Meta dhe Juxhin Xhaja, ndërsa gjyqtar i katërt është zgjedhur Dojando Myftari.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E.Ç (Dosja.al)

 

Shto Koment