Aktualitet

Tirana pa ujë, biznesmeni Arvin Kita jep alarmin: Vu Salmonela!

Biznesmeni dhe shefi i kuzhinës Arvin Kita shkruan se me mungesën e ujit salmonela do të gjejë terren perfekt për t'u përhapur. 
Featured image of article: Tirana pa ujë, biznesmeni Arvin Kita jep alarmin: Vu Salmonela! Arvin Kita

TIRANË– Biznesmeni dhe shefi i kuzhinës Arvin Kita ka komentuar mungesën e ujit prej 24 orësh në Tiranë. 

Me anë të një statusi në Facebook, Kita shkruan se me mungesën e ujit salmonela do të gjejë terren perfekt për t’u përhapur. 

“Quhet fake news nëse thua që: Sot zonë të populluara, lokale shërbimi etj plot në Tiranë nuk kanë patur asnjë pikë ujë nga rrjeti? Vu Salmonela vu,”-shkruan Kita. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Për më shumë se 24 orë, kryeqyteti i Shqipërisë ka qënë pa ujë. Në një prononcim për Dosja.al, UKT u shpreh se kishte një dëmtim tek ujësjellësi i Bovillës, aryse për të cilën mungonte edhe uji. Për herë të parë reagoi edhe kryebashkiaku Erion Veliaj, i cili u shpreh se dëmtimi nuk ishte parashikuar dhe se ishte rregulluar në kohë rekord. 

(k.m/dosja.al) 

Shto Koment