Politike

Tirana në shtetrrethim, Vuçiç ndalon qarkullimin e mjeteve, nuk lejohen as biçikletat

Madje shumë prej banorëve janë zbritur nga automjetet dhe biçikletat  e tyre dhe jan detyruar të shkojnë në këmbë në shtëpi. Kjo gjë mësohet të ketë ndodhur për shkak të masave të forta që janë ndërmarrë pas vizitës së Presidentit serb Aleksandar Vuçiç në Tiranë.
Featured image of article: Tirana në shtetrrethim, Vuçiç ndalon qarkullimin e mjeteve, nuk lejohen as biçikletat Foto Ilustruese

TIRANË– Tirana është kthyer në shtetrrethim, ku nuk lejohet që të qarkullojnë automjetet, as të rezidentëve. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se zona ku po zhvillohet koncerti i bamirësisë, pranë Parkut Olimpik ruhet nga Forcat e Rendit dhe nuk lejohet që të kalojë askush.

Madje shumë prej banorëve janë zbritur nga automjetet dhe biçikletat  e tyre dhe jan detyruar të shkojnë në këmbë në shtëpi. Kjo gjë mësohet të ketë ndodhur për shkak të masave të forta që janë ndërmarrë pas vizitës së Presidentit serb Aleksandar Vuçiç në Tiranë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Vuçiç erdhi pasditen e sotme në Tiranë bashkë me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, në kuadër të Samitit të Tretë të Minishengenit Ballkanik. ai u prit me protesta nga Lëvbizja Vetëvendosje, të cilët e konsiderojnë një tradhëti këtë nismë.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment