Sociale

Tirana dy ditë pa energji elektrike, ja zonat të cilat do të kenë probleme

Sipas operatorit të shpërndarjes bëhet me dije se kjo ndërpjerje e energjisë bëhet për shkak të punimeve në rrjet.
Featured image of article: Tirana dy ditë pa energji elektrike, ja zonat të cilat do të kenë probleme Qiri dhe llambë

TIRANË- OSHEE ka njoftuar sot të gjithë banorët e Tiranës se nesër dhe pasnesër në disa zona do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike. Sipas operatorit të shpërndarjes bëhet me dije se kjo ndërpjerje e energjisë bëhet për shkak të punimeve në rrjet.

Më poshtë të gjitha zonat dhe oraret, ku nuk do të ketë drita në datat 28 dhe 29 gusht

Stakime të datës 28-29 Gusht📍📍

Për shkak të punimeve që po kryhen për rikonstruksionin e kabinave, në datat 28-29 gusht do të stakohet energjia ⚡️në keto zona në Tiranë👇

28 Gusht📍
09:00-15:00
rruga “Sadik Petrela”, rruga “Kristo Dako”, rruga “Mihal Duri”, rruga e Durrësit pjesërisht, zona Fushë Yzberisht✔️

09:00- 13:00📍
rruga “Haxhi Hysen Dalliu”, pranë Fakultetit të Shkencave,
zona Yzberisht pjesërisht✔️

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

13:00 – 15:00📍
rruga “Petro Marko”✔️

29 Gusht📍📍
09:00- 15:00
rruga “Nikolla Tupe”, rruga “Vaso Pasha”, rruga “Teodor Keko” rruga “Gjergj Elez Alia”, zona Yzberisht✔️

9:00 – 12:00📍
rruga e Dibrës pjesërisht, rruga “Ali Pashë Gucia”✔️

11:00-15:00📍
rruga “Ibrahim Temo”, pranë Astirit✔️

12:00 -15:00📍
rruga “Besim Daja” ✔️

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment