Sport

Tifozi i Manchester United godet në shenjë, vendosi bast trashëgiminë e nënës se Liverpool do të fitonte titullin

Tony aktualisht fitoi 91.000£ dhe më e bukura është se ai është një tifoz i Manchester United, rivalit të përjetshëm të Liverpool
Featured image of article: Tifozi i Manchester United godet në shenjë, vendosi bast trashëgiminë e nënës se Liverpool do të fitonte titullin Tony Ward
Përditësuar:

ANGLI-Një person i guximshëm vuri bast që Liverpool do të fitonte titullin e këtij sezoni. Tony Ward, 53 vjeç nga Bradfordm vendosi një bast prej  55,000 £ që Liverpool do të shpallej kampion, pavarësisht se skuadra e Klopp nuk e kishte fituar titullin prej gati tre dekadash. Basti i tij prej 55,000 £ erdhi nga trashëgimia që mori pasi nëna e tij Rose ndërroi jetë në vitin 2017.

Tony aktualisht fitoi 91.000£ dhe më e bukura është se ai është një tifoz i Manchester United, rivalit të përjetshëm të Liverpool. Babai i tre fëmijëve thotë se ai ka në plan të shpenzojë një pjesë nga fitimet e tij në një festë të madhe.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Bileta e fituar

“Unë fillimisht dua një festë të madhe,ndërsa pjesa tjetër është për ditët e vështira. Unë zgjodha Liverpoolin pas një debate të gjatë me disa miq të mi. Unë jam një tifoz i Manchester United që kur isha fëmijë, por nuk u mërzita aspak që e fitoi Liverpool”- Pëfundoi Tony Ward.

Tony Ward

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment