Sport

Tifozët e zjarrtë anglezë nuk përmbahen nga gëzimi i fitores, ‘mposhtja’ e Gjermanisë bën që të tejkalojnë çdo kufi me alkool e brohoritje

VIDEO
U deshën 55 vite që Britania të mposhtte kundërsharët germanë në lojë, dhe për këtë arritje, tifozët anglezë festuan me alkool, ulërima, gëzim dhe siç shihet në video ulëritjet e gëzimit nuk mbarojnë, tipike për ata që kur vjen puna tek futbolli kalojnë edhe ‘kufijtë’.
Featured image of article: Tifozët e zjarrtë anglezë nuk përmbahen nga gëzimi i fitores, ‘mposhtja’ e Gjermanisë bën që të tejkalojnë çdo kufi me alkool e brohoritje Tifozet e Britanise

BRITANI-Fitorja e djeshme në ndeshjen e futbollit e Anglisë kundër Gjermanisë është festuar nga britanikët në mënyrën më të mirë të mundshme.

U deshën 55 vite që Britania të mposhtte kundërsharët gjermanë në lojë, dhe për këtë arritje, tifozët anglezë festuan me alkool, muzikë dhe siç shihet në video ulëritjet e gëzimit nuk mbarojnë, tipike për ata që kur vjen puna tek futbolli kalojnë edhe ‘kufijtë’.

Gjermanët u larguan të zhgënjyer dhe ‘kokëulur’ ndërkohë që anglezët presin një fitore tjetër në ndeshjen e radhës me Ukrainën.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë në sy gjatë festimeve ra dhe një person i cili ishte kopja e trajnerit gjerman Jurgen Klopp. Në fakt tekniku për shkak të karizmës, personalitetit dhe humorit ka fituar zemrat si të gjermanëve dhe të anglezëve, por kjo sozi e cila i ngjante shumë u pa mes tifozëve anglezë duke thirrur ”It’s coming home” dhe pse Kloppi i vërtetë është gjerman dhe tifoz i vendit të tij.

(e.k/dosja.al)

Shto Koment